A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mauritius - Diskuze

Původní dotaz

Očkování

21.09.2009 11:57:21 | glika
Zdrávím všechny cestovatele,
v listopadu se chystáme na Mauritius.
Máte prosím někdo zkušenosti s očkováním??
Doporučují hepatitidu A,B a břišní tyfus.Myslíte si, že to nutné??
Díky za každou radu :-)
glika
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
05.11.2016 08:27 31.10.62.***
Re: Výlety po Mauritiu..  

Zdravím cestovatele! Máme možnost jet s cestovkou na Mauricus koncem září. Ubytování v hotelu a k tomu asi 3 výlety + další možnost dokoupit nebo odpočívat na pláži.O očkování jsem se níže dočetla, že není nutné(?) Ale chci se zeptat, jestli září je dobrá volba? Kolik přibližně stojí jídlo a pití?
Díky za odpověď Jana

LadusRuzickova 30.09.2009 14:32
Výlety po Mauritiu..  

Oprava!!! Omlouvám se, "trochu" :-D jsem popletla světové strany.. Ile Benitiers i poloostrov Le Morne jsou na JihoZápadě ostrova!!! Ostatní místa a světové strany jsem zkontrolovala a jsou vpořádku.. :-D :-D
Přiložená fotka je z ostrůvku Benitiers s pohledem na Le Morne..

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
LadusRuzickova 30.09.2009 09:53
Výlety po Mauritiu..  

Zdravím.. Určitě to chce navštívit všechna ta "profláknutá" místa, jako je Chamarel - 7i barevná země a vodopád!!!, botanickou zahradu v Pamplemousses, hl.město Port Louis a vyšlápnout na pevnost Fort Adelaide, odkud je nádherný výhled na město.. Potom nejjižnější místo ostrova Gris-Gris, jedno zmála na ostrově bez korálového útesu, takže bývá obrovský příboj, což je skvělá podívaná. Nedaleko odtud, polích s cukrovou třtinou ukrytý vodopád Rochester. Na S ostrova Cap Malhereux, kde je krásný kostelík a výhled na ostrůvek Coin de Mire, také známé místo.. Ve vnitrozemí u města Curepipe sopečný kráter Trou aux Cerfs, odkud je další krásný výhled.. na hory, které vypadají jako kulisa z filmů. Zřejmě také krokodýlí farmu a čajové plantáže, které my se ségrou ale nestihly a pořád litujeme. Také je krásný národní park Black River Gorges, v horách se spoustou vodopádů a krásnou divokou přírodou. K těm plážím a ostrůvkům v okolí.. Krásný ostrůvek na JV Ile aux Benetiers, na V ostrůvek Ile aux Cerfs, kde se dá pěšky přejít na ostrůvek Ile de l´Est.. a já za dokonalost považuju na S Ile Gabriel (na fotce), kam se dostanete katamaránem z Grand Baie. Nezapomenutelné je také šnorchlování u Le Morne na JV ostrova.. Víc ostrůvků jsme nestihly :-D .. Je spousta míst, které stojí za vidění, na V ostrova Belle Mare, na Z ostrova Flic en Flac, na SZ Mont Choisy a Trou aux Biches.. dělaly jsme, co se dalo, ale přesto jsme nezvládly to, co jsme chtěly, co jsme měly v plánu.. :-D :-D

• Anonym (1)
glika
23.09.2009 10:38 89.190.94.***
RE: bezestrachu  

super, díky moc :)
máte nějaké tipy, jaká místa určitě navštívit?
Já jsem zatížená na pláže takže určitě chci na nějaké ty ostrovy co jsou v okolí.

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Lucieee 23.09.2009 08:58
RE: bezestrachu  

Peťule: ahoj, a mohu se zeptat na kolik Vás to vyšlo?Nebo jak nejlepší je zakoupit.Je to ještě v předčasu, pořád se rozhodujeme a šetříme, ale zjištuji.Děkuji předem
Lucka

• Anonym (1)
Petule4
22.09.2009 18:31 82.17.48.***
bezestrachu  

My jsme byli na Mauritiu asi pred mesicem a pul a na sto procent zadne ockovani neni za potrebi. A to je na tom to paradni, takova nadherna exotika a ani se nemusite zatezovat takovyma vecma. Jen v klidu-vse je tam bezpecne. Preju krasnou dovcu 8-)

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
glika
22.09.2009 10:13 89.190.94.***
RE: Očkování na Mauritius..  

Díky moc za radu.Taky si myslím, že to asi není tak nutné.Pokud je to jen doporučení...
Koupili jsem si jen letenky.Ubytování jsme si zařídili díky odkazu, který jsme našli tady.
Takže stravovat se chceme nějak podobně jako vy :) Už se nemůžu dočkat-je to taky můj obrovský sen...a on se i splní :)
Nejlepší na tom je, že zatím to vypadá, že cena nebude o moc vyšší než dovolená v egyptě!!což je fakt super
Ještě jednou děkuju za radu

LadusRuzickova 22.09.2009 09:22
Očkování na Mauritius..  

Zdravím.. My byly na Mauritiu se sestrou letos v dubnu na 15dní. Před odjezdem, já osobně mnohem mnohem déle, než jen před odjezdem, byl to můj letitý sen!!!, jsme sbíraly info, kde se dalo a očkování (žádné) vysloveně nutné není. Jely jsme teda bez :-) Snědly jsme kde co :-D , nechtěly jsme být ošizené o tamní dobroty, které místní prodávají na ulici. Placenou jsme měly jen letenku a úbytko, takže jsme se stravovaly jedině tímto zbůsebem.. a vrátily jsme se ve zdraví :-D :-D .. Přeju krásnou dovču a bez obav!, Mauritius je naprosto úžasný ve všech směrech!!!

glika
21.09.2009 11:57 89.190.94.***
Očkování  

Zdrávím všechny cestovatele,
v listopadu se chystáme na Mauritius.
Máte prosím někdo zkušenosti s očkováním??
Doporučují hepatitidu A,B a břišní tyfus.Myslíte si, že to nutné??
Díky za každou radu :-)
glika

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu