A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mauritius - Průvodce

Rybolov Potápění Blue safari a podmořské skútr Procházka po mořském dně Plavby katamarány Golf Koňské dostihy Vodní sporty Let helikoptérou

Stále vzrůstající turistický ruch ještě rozšiřuje již tak širokou nabídku sportovního vyžití na ostrově. Spousta hotelů svým hostům poskytuje některý z vodních sportů, organizuje výlety, provozuje výlety lodí s proskleným dnem, pořádá potápěčské kurzy apod.

Rybolov

Vášniví rybáři si na Mauritiu mohou pronajmout speciálně upravené rybářské čluny i výbavu a vydat se na širé moře lovit mečouny, tuňáky, žraloky nebo barakudy. Hlubokomořský rybolov lze provozovat v každou roční dobu, nejlepším obdobím pro lov mečounů je říjen až duben.

Potápění

Oceán, bohatý na podmořský život, zaručuje všem potápěčům spoustu nevšedních zážitků. Korálové útesy a v dávných dobách četné vojenské konflikty v okolí Mauritia pohřbily několik lodí, které se pak staly vítaným útočištěm mnoha druhů ryb a mořských živočichů, lákající všechny milovníky podmořského světa.

Ačkoliv se sem můžete za potápěním vydat během roku kdykoliv, nejlepší viditelnost a nejteplejší moře je v období od prosince do března.

Potápěčská centra na Mauritiu sdružuje organizace Mauritian Scuba Diving Association, více informací a také adresy jednotlivých center naleznete na adrese www.msda-cmas.org. Další informace jsou k dispozici na http://pages.intnet.mu/mug/.

Blue safari a podmořské skútry

Blue safari je společností provozující jednu z největších atrakcí Mauritia, výlet ponorkou a podvodní skútry. Letáček na ni najdete snad v každém hotelu a zaručeně v každé reklamní brožuře o ostrově. Pokud máte zájem o projížďku v mořských hlubinách a nějakých 3200 Rs nazbyt, vydejte se do Grand Baie, odkud několikrát za den vyjíždějí zájemci o nevšední zážitek.

Po krátké instruktáži se všichni nalodí na menší člun, který vás zaveze dále do zálivu, kde již čeká větší loď se zakotvenými ponorkami. K dispozici je pětimístná a desetimístná ponorka (budete-li mít štěstí jako my, dostanete se do pětimístné, odkud je lepší výhled). Pak už jenom nasednete do ponorky, kterou pilotuje zkušený kapitán, a klesnete až do 35 metrové hloubky. Vznášíte se v oceánu kolem korálových útesů a pozorujete hejna ryb prohánějících se za okny stroje. Vrcholem projížďky je pak plavba kolem úmyslně potopeného vraku lodi, jehož zákoutí ukrývají mnohé zástupce mořské fauny. Na rozloučenou vám pak zástupci společnosti Blue safari předají pamětní certifikát stvrzující vaši účast v podmořské expedici. Podmořská exkurze v ponorce je určitě vzrušujícím zážitkem, nic méně bude zklamán ten, kdo od této atrakce očekává třeba obrovské žraloky a podobné tvory. Upřímně řečeno, o moc více než při běžném šnorchlování, jsme toho nespatřili.

Stejná společnost provozuje také několik podvodních skútrů pro dvě osoby. Skútr si sami řídíte za odborné asistence průvodců v asi třímetrové hloubce. Pro další informace zavítejte na adresu www.blue-safari.com.

Ponorka Blue Safari
Ponorka Blue Safari
Ponorka Blue Safari
Ponorka Blue Safari

Procházka po mořském dně

V oblasti Grand Baie sídlí další společnost zabývající se prohlídkou podmořské říše, Captain Nemo's undersea walk. Stačí si jen nasadit speciální potápěčskou helmu, do které vám z lodě vhánějí vzduch, a můžete se procházet po mořském dně. Společnost vám budou dělat desítky ryb kroužících kolem vás. Více na www.captainemo-underseawalk.com.

Okružní plavby katamarány

Není nad to vyjet si katamaránem na projížďku kolem úžasného mauritijského pobřeží nebo na některý z malinkatých ostrůvku v jeho blízkosti, třeba Ile Plate, Ilot Gabriel nebo Ile aux Cerfs. Zatímco se opalujete na palubě, posádka se stará o vaše pohodlí a zábavu, připraví vám oběd a doprovodný program, navíc lze výlet spojit se šnorchlováním ve vodách kolem ostrůvků.

Pokud máte o plavbu k severním ostrovům zájem, kontaktujte váš hotel, tour operátora nebo přímo provozovatele katamaránů, sídlících v oblasti Grand Baie.

Golf

Pokud patříte mezi milovníky golfu, budete na Mauritiu mile spokojeni. Ostrov nabízí kvalitní 18 jamková i 9 jamková hřiště, z nichž většina je součástí hotelových komplexů.

Některá hřiště na Mauritiu:

* The Gymkana club ve Vacoas (cenově přijatelný, první golfový klub na Mauritiu, 18-ti jamkový)
* Tle Links v Belle Mare (18-ti jamkový, každoroční dějiště prestižního turnaje Mauritius golf open) * Legend Golf v Belle Mare (18-ti jamkový, určen pro klienty hotelu Le Prince Maurice)
* Coco Beach Hotel Golf Course v Belle Mare (9-ti jamkový)
* Ile aux Cerfs Golf Course na stejnojmenném ostrově kousek od Mauritia (18-ti jamkový, nejdelší hřiště na Mauritiu s úžasným výhledem na okolní laguny)
* St.Geran v Belle Mare (9-ti jamkový) * Trou aux Biches & Shandrani Golf Course v Trou aux Biches (9-ti jamkový, určený všem hostům řetězce Beachcomber)
* Tamarina Golf Estate v zálivu Tamarin (18-ti jamkový, krásný výhled na horu Mount Rempart)
* Paradis & Dinarobin Golf Course v Le Morne (9-ti jamkový).

Koňské dostihy

Dostihový sport se mezi místními lidmi těší značné oblibě. Aby taky ne, závody koní mají na ostrově dlouholetou tradici. Místní dostihový klub byl založen již roku 1812 a závodiště je nejstarším na jižní polokouli a druhým nejstarším na světě. Řeč je o dráze Champ de Mars v Port Louis. Dostihová sezóna trvá od května do prosince. Den, kdy se běží některý ze závodů, je pro všechny velkým svátkem. Všude je plno lidí a bookmakeři jsou zahaleni množstvím sázek. Termíny konání závodů a další informace najdete na www.mauritiusturfclub.com.

Vodní park

Zavítáte-li na Mauritius s dětmi, musíte navštívit Vodní zábavní park nacházející se na východě ostrova v Belle Mare. Množství vodních atrakcí doplněných o stánky s občerstvení jsou ideálním cílem rodinných výletů. Některé informace o otevírací době parku a cenách vstupenek najdete na adrese: www.maurinet.com/waterpark.html.

Vodní sporty

Většina plážových hotelů nabízí svým hostům pestrou škálu sportovního vyžití ve vlnách oceánu. Pokud ve vašem hotelu postrádáte nějaký druh vodního sportu, zcela určitě vám jej nabídnou provozovatelé na plážích hlavních turistických středisek. A je z čeho vybírat. Vodní lyže, windsurfing, vodní skútry, šlapadla, kajaky, parasailing, paragliding nebo výlety lodí s proskleným dnem.

Pro surfování je nejvhodnější dobou červen až srpen, kdy jsou příznivé povětrnostní podmínky a dobré vlny. Nejlepším místem je jih a jihozápad ostrova, především pak oblast Tamarin.

Z vlastní zkušenosti mohu dodat, že ve všech turisticky frekventovaných lokalitách nás na plážích neustále kontaktoval někdo z naháněčů a lákal nás na některý z vodních sportů.

Okružní lety helikoptérou

Movitějším návštěvníkům Mauritia se nabízejí okružní lety helikoptérou, během kterých máte všechny krásy ostrova jako na dlani a můžete pořídit spoustu fantastických snímků z ptačí perspektivy. Službu poskytují třeba místní aerolinky Air Mauritius, které létají přímo z místního mezinárodního letiště. Vy si jen zvolíte délku poznávacího letu od 15 minut do hodiny a můžete se začít kochat. Pro zajímavost, Air Mauritius nabízí půlhodinový let nad ostrovem za 9000 Rs. No nekupte to!

Poslední editace textu: 9.6.2011 13:11
Další informace
REKLAMA

  • cestovatelé 83
  • cestopisy 12
  • fotoalba 76
  • diskuze 95
  • hotely 115

Články odjinud

Ženy.cz

Sukně vládnou létu! Víte ale, jak k nim správně vybrat boty?
Sukně vládnou létu! Víte ale, jak k nim správně vybrat boty?