A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Mauritius - Východní pobřeží - Průvodce

Jistě se najde spousta těch, kteří po vyslovení jména Mauritius (nebo také Mauricius) dlouze tápou se vztyčeným ukazováčkem nad rozevřenou mapou světa, jako je určitě i mnoho zasvěcenějších cestovatelů, kterým se ihned vybaví maličký zelený ostrůvek uprostřed Indického oceánu, jak na míru šitý pro idylickou dovolenou.

Ať už patříte do kterékoliv skupiny, možná si kladete otázku, stojí-li Mauritius (Mauricius) vůbec za to, trmácet se takovou dálku až na jih zeměkoule. Pro všechny, kdo uvažují o cestě do této exotické destinace, je určeno následující povídání, které možná usnadní Vaše rozhodování, protože Mauritius (neboli Mauricius) určitě dokáže nabídnout mnohem více, než jen překrásné pláže s jemným bílým pískem a průzračné vody oceánu zelenomodré barvy.

Ještě než přistanete na místním mezinárodním letišti, z okénka letadla se vám Mauritius poprvé představí v celé své kráse. Zelené vrcholky hor, malebná políčka s cukrovou třtinou a divoké řeky. Pak sednete do auta a vydáte se napříč veškerou touhle kouzelnou scenérií, navíc obohacenou o detaily, které jste před tím shora nemohli vidět. Továrničky cukrovarů s dýmajícími komíny nebo stromy druhu flamboyant, jejichž koruna posetá červenými kvítky září do okolní krajiny jak zapálená pochodeň. A to nejlepší vás teprve ještě čeká.

Tak tedy, vítejte na Mauritiu!

Když ostrov navštívil spisovatel Mark Twain, napsal později, že Bůh nejprve stvořil Mauritius (Mauricius) a podle něj potom ráj. Přijeďte se sami přesvědčit o pravdivosti těchto slov.

10 důvodů, proč navštívit Mauritius

* Mauritius je dobře dostupnou a bezpečnou destinací s příjemnými teplotami vzduchu i moře po celý rok .
* Nabízí krásné pláže s bílým pískem a lagunami tyrkysově zbarvené vody.
* Čeká na vás pestrý podmořský život a spousta senzačních potápěčských lokalit.
* Na ostrově můžete obdivovat úžasné barvy tropických rostlin a stromů, prostě fantastickou přírodu .
* Žijí zde živočichové, které nenajdete nikde jinde na světě .
* Mauritius nabízí širokou škálu sportovního vyžití .
* Na vlastní oči můžete spatřit nejvzácnější známky světa.
* Mauritius nabízí možnosti výhodných nákupů .
* Vaše chuťové buňky si budou připadat jak v ráji nad vybranými lahůdkami místní kuchyně .
* Seznámíte se s jedinečnou kulturou obyvatel tohoto ostrova, jejich dobrosrdečností a otevřeností vůči návštěvníkům jejich domova .

BOXIKY a ODKAZY:

DODO SEGA OMYL ZA MILIÓNY DOBRODRUŽSTVÍ CUKRU

O Mauritiu (Mauriciu) ještě něco navíc

Mauritius (Mauricius) rozdílných tváří

Možná by vás mohlo při průjezdu některým mauritijským městem, stojícím stranou veškerého toho kolotoče kolem turistů zarazit, jak že to tu vypadá. Zatímco na pobřeží stojí luxusní, mnoha hvězdičkové hotely, kde servírují vybrané gastronomické speciality na třpytivém nádobí, hraje se golf na noblesních hřištích s perfektně střiženým trávníkem a pobřeží křižují přepychové jachty, v těchto místech Mauritius ukazuje svou druhou tvář.

My jsme se na svých toulkách ostrovem dostali do špinavých a ošuntělých měst, kde se kvůli zápachu z aut skoro ani nedá dýchat. Ulice jsou přeplněné auty i autobusy a chodci s mopedy, psy i jinými zvířaty ještě dokreslují tento neskutečný zmatek. Ulice lemují nevzhledné krámky, co vypadají jak otevřené garáže. Zkrátka to tu připomíná spíše některou chudší asijskou metropoli, která vám dá na chvilku zapomenout, že se nacházíte v cestovateli hojně vyhledávaném cíli exotických dovolených.

Chlupatí obyvatelé ostrova

Po celém Mauritiu se potuluje neuvěřitelné množství psů. Ať jedete kamkoliv, všude narazíte na některého z čtyřnohých chlupáčů. Dokonce i v hlavním městě jsme je zahlédli přímo v centru uprostřed výškových budov. Někteří z nich v člověku vzbuzují vyloženě soucit a vypadají jak kostry potažené kůží. Je třeba být ostražitý i při jízdě autem, protože někdy leží uprostřed silnice nebo vám z ničeho nic přeběhnou přes cestu těsně před autem. Jinak leží u silnic nebo hledají něco k snědku mezi odpadky.

Smečky psů v centru města
Smečky psů v centru města

Svatba na Mauriciu

Pokud hodláte se svou drahou polovičkou vstoupit do manželského svazku a chcete tak učinit na neobvyklém, exotickém a romantickém místě, Mauritius je tím pravým místem. Vůbec uzavřít sňatek na některém z ostrovů v Indickém oceánu se těší čím dál, tím větší oblibě. Snad každý hotel na ostrově nabízí speciální svatební a novomanželské balíčky, nebo si lze svatbu objednat u některé ze specializovaných agentur. A fantazii se meze nekladou. Můžete se nechat oddat jednoduše jen tak na pláži s kulisou šumějících vln, nebo si říct „ano“ třeba v ponorce několik metrů pod hladinou oceánu (službu nabízí společnost Blue safari )

Základní informace o Mauritiu

Státní zřízení Republika, (do češtiny se Mauritius někdy překládá jako Mauricius).
Administrativní členění Mauritius je rozdělen na 9 oblastí, jimiž jsou: Black River, Flacq, Grand Port, Moka, Pamplemousses, Plaines Wilhems, Port Louis, Riviére du Rempart a Savanne. (desátým distriktem republiky je ostrov Rodrigues)
Rozloha 1865 km² , svou rozlohou by se do České republiky vešel asi 40x. Počet obyvatel Něco málo přes 1 200 000.
Hlavní město Port Louis , žije zde asi 150 000 obyvatel
Měna Mauritijská rupie, (označována jako Rs či MRU), 1 Euro = cca 43 MRU (leden 07)
Úřední řeč Ačkoliv je oficiálním úředním jazykem angličtina, většina obyvatel mezi sebou hovoří francouzsky nebo kreolsky .
Časový posun Oproti České republice je na Mauritiu o 3 hodiny více během zimního času a o 2 hodiny více během času letního.
Telefonní předvolba 230
Elektřina 220V, standardní jsou elektrické zásuvky britského typu, ale v hotelových zařízeních narazíte i na klasické evropské zásuvky. Národní internetová doména .mu

Národní symboly

Vlajka

V březnu roku 1968 se nad ostrovem poprvé zatřepotala státní vlajka nezávislého Mauritia. Tvoří jí čtyři vodorovné pruhy různých barev, z nichž každá nese zvláštní symboliku. Směrem shora dolů jsou to:

* Červená je symbolem svobody a nezávislosti
* Modrá je barvou oceánu obklopující ostrov
* Žlutá symbolizuje zářivou budoucnost a světlo nezávislosti zářící nad ostrovem
* Zelená symbolizuje zemědělství a ostrovní vegetaci

Státní znak

Erb, kolem něhož se tyčí stébla cukrové třtiny, nesou z levé strany pták dodo a z pravé jelen, jedno z prvních zvířat, která byla na ostrov dovezena. Pod erbem je napsáno motto : „Stella Clavisque Maris Indici“.

Znak Mauritia na budově sídla vlády
Znak Mauritia na budově sídla vlády

Národní hymna Mauritia (Mauricia)

Glory to thee, Motherland
O Motherland of mine.
Sweet is thy beauty,
Sweet is thy fragrance,
Around thee we gather
As one people,
As one nation,
In peace, justice and liberty.
Beloved Country,
My God bless thee For ever and ever.

Poslední editace textu: 13.6.2011 15:25
Další informace
REKLAMA

Články odjinud

Ženy.cz

Sukně vládnou létu! Víte ale, jak k nim správně vybrat boty?
Sukně vládnou létu! Víte ale, jak k nim správně vybrat boty?